Skrzydła Trójmiasta 2021
Laureaci Skrzydeł 2010

III Gala Nagród Niezależnych

Już po raz trzeci odbyła się prestiżowa Gala Skrzydła Trójmiasta. Nagrodę tradycyjnie przyznali czytelnicy Trojmiasto.pl w plebiscycie Skrzydła Trójmiasta, w którym oddali łącznie blisko 85 tysięcy głosów. Pamiątkowe statuetki trafiły w ręce sześciu laureatów kategoriach: Metamorfoza Trójmiasta, Aktywność Trójmiasta, Aura Biznesu Trójmiasta, Poruszenie Trójmiasta, Zielona Fala Trójmiasta, Sukces Trójmiasta.

Wśród gości Gali znaleźli się przedstawiciele różnych środowisk: włodarze miast, biznesmeni, prezesi, przedstawiciele placówek kulturalnych i instytucji miejskich, przedsiębiorcy.

Uroczystość z oprawą artystyczną Gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca Mira-Art odbyła się 16 listopada 2012 roku w Operze Bałtyckiej w Gdańsku.

zobacz galerię
Laureaci Skrzydeł 2010

Widowisko

Galę uświetni widowisko świetlno-muzyczne z udziałem Gdyńskiego Akrobatycznego Teatru Tańca "Mira Art", finalistów programu "Mam Talent". Zespół artystów składający się z byłych zawodniczek gimnastyki artystycznej, wielokrotnych reprezentantek polskiej kadry narodowej oraz zawodowych tancerzy szkół baletowych tworzy jedyny w swoim rodzaju show, w którym ucieka od cyrkowości, stwarzając wrażenie wyważonego pod względem różnorodnych form przekazu scenicznego spektakl na najwyższym poziomie.

Umiejętne łączenie sztuki tańca, akrobacji, plastyki światła oraz odpowiedniej muzyki sprawia, że Mira Art tworzy wspaniałe widowiska na długo zapadające w pamięć widzów.

Imprezę poprowadzą aktorzy związani z Teatrem Wybrzeże: Mirosław Baka oraz Emilia Komarnicka

Laureaci Skrzydeł 2010

Statuetka

Nagrodą, którą przyznają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu jest statuetka przedstawiającą trzyczęściowe skrzydło symbolizujące wolność, nieskrępowaną wyobraźnię i szybowanie ponad przeciętność, ale także podkreślające, że 3 miasta tworzą jeden organizm. W czasie tegorocznej edycji Laureaci Skrzydeł Trójmiasta otrzymają statuetkę z ażurowego szkła, wykonaną ręcznie z niesamowitą precyzją, osadzoną na solidnej kamiennej podstawie.

Nieprzypadkowa kompozycja kruszców pozwoliła uzyskać ciekawy efekt i nadać artystyczny charakter tej nagrodzie, gdzie z jednej strony lekkie szkło symbolizuje kruchość i ulotność chwili, z drugiej bardzo wytrzymały kamień doskonale oddaje sens inicjatyw które nagradzamy.

Z dobrymi pomysłami jest tak, że niełatwo je realizować, ale efekty zachwycają. Trzeba tylko stabilnej konstrukcji, sporo ciężkiej pracy, szczypty artyzmu i umiejętności zarażenia ideą innych. Tacy są właśnie Laureaci Skrzydeł Trójmiasta. Takich ludzi i idee doceniamy.