dla sportowych inicjatyw, które motywują mieszkańców Trójmiasta do aktywnego spędzania czasu wolnego i propagują zdrowy styl życia. Za animowanie mieszkańców na wielką skalę i za udział nie tylko wyczynowców, ale także amatorów
za tradycyjny już wspólny piknik rowerowy, który od lat gromadzi setki miłośników jazdy na rowerze i który był pierwszym impulsem do rozwoju w Trójmieście przyjaznej rowerzystom polityki.
za cykl imprez, w których na przestrzeni lat wzięło udział już ponad 9 tysięcy młodych chłopców i dziewcząt, za krzewienie postawy fair play i rozwijanie zasad zdrowej rywalizacji wśród trójmiejskiej młodzieży.
za udany start pierwszej edycji imprezy, która chce obalić mit, że wszechstronna aktywność jest wyłącznie dla Ironmanów, za organizację triathlonu dla początkujących, którzy po pokonaniu 1/10 klasycznego dystansu mogli poczuć się jak „ludzie ze stali”.
za rosnącą z roku na rok popularność imprezy i fenomenalną liczbę uczestników, za masowy i otwarty charakter wydarzenia, które niczym pory roku wyznacza upływ miesięcy w kalendarzu aktywnych mieszkańców Trójmiasta.
za sprawną organizację jedynego tego typu wydarzenie w Polsce, za atmosferę wrotkarskiego święta i integrację środowiska zawodowców i amatorów.
za udaną próbę zarażenia morskim bakcylem gdańskich gimnazjalistów, dla których kilkugodzinne rejsy żaglówkami po Zatoce Gdańskiej są często pierwszym kontaktem z morzem.