Skrzydła Trójmiasta 2021

Statuetka

Nagrodą, którą przyznają mieszkańcy Gdańska, Gdyni i Sopotu jest statuetka przedstawiającą trzyczęściowe skrzydło symbolizujące wolność, nieskrępowaną wyobraźnię i szybowanie ponad przeciętność, ale także podkreślające, że trzy miasta tworzą jeden organizm.

W każdej edycji wręczana jest statuetka z innego materiału. W 2008 roku była to pleksi, w 2010 roku metal, w 2012 szkło. Nieprzypadkowa kompozycja zastosowanych materiałów pozwoliła zawsze uzyskać ciekawy efekt i nadać artystyczny charakter tej nagrodzie.

W czasie IV edycji Laureaci Skrzydeł Trójmiasta otrzymają statuetkę z ciemnego egzotycznego drewna, rzeźbioną ręcznie z niesamowitą precyzją, osadzoną na solidnej mosiężnej podstawie. Dobór materiału nie jest i tym razem przypadkowy. Drewno jako naturalny materiał podkreśla, że wiele tegorocznych nominacji czerpie z naturalnych zasobów: morza i naturalnego otoczenia. Mosiężna podstawa z kolei symbolizująca trwałość, wytrzymałość, niezłomność oddaje sens inicjatyw, które doceniamy.

Z dobrymi pomysłami jest tak, że niełatwo je realizować, ale efekty zachwycają. Trzeba tylko stabilnej konstrukcji, sporo ciężkiej pracy, szczypty artyzmu i umiejętności zarażenia ideą innych. Tacy są właśnie Laureaci Skrzydeł Trójmiasta. Takich ludzi i idee doceniamy.